Susitikime su studentais dviratininkais iš Europos. 2011-08-23

Susitikimas su akademiniu jaunimu leidžia geriau suprasti studentų teises, bei jaunimo politikos būtinus dalykus.

Rugpjūčio 23 dieną dalyvavau  susitikime su aštuoniais studentais dviratininkais iš skirtingų Europos šalių (Lietuvos, Austrijos, Lenkijos, Čekijos,Serbijos, Vokietijos ir kt. šalių) dalyvaujančiais žygyje „Ride for your rights“ („Važiuok už savo teises“), kuris prasidėjo liepos 3 dieną Serbijos mieste Novisad,   baigsis rugsėjo 15 dieną Sankt Peterburge (Rusijoje).

Šiuo 5000 kilometrų žygiu  per Serbiją, Kroatiją, Vengriją, Slovakiją, Austriją, Čekiją, Lenkiją, Latviją, Estiją, Suomiją, Rusiją studentai siekia priminti, kad  reikia užtikrinti studentams laisvę ir galimybę mokytis kitų šalių universitetuose. Kiekvieną dieną studentai nuvažiuoja apie 85 kilometrus, bei susitinka su akademiniu jaunimu, universitetų rektoriais, miestų politikais aptarti akademinio jaunimo teises. Oficialų žygeivių internetinį dienoraštį rasite:

http://www.rideforyourrights.org/

Susitikimo metu šiauliečių mėgiamoje  kavinėje-kepyklėlėje „Kavakuki“ stebėjau Šiaulių Universiteto studentų paruoštą įdomų pasveikinimą su duona ir druska.  Vėliau pats pasveikinau šio žygio dalyvius.

Dalyvavau  žaidime, paruoštame Šiaulių universiteto ir žygeivių,  kalbėjau apie  akademinio jaunimo poreikius, jaunimo politikos savitumus Šiaulių miesto savivaldybės, Lietuvos kontekste su žygeiviais, bei savo kaip jauno Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos nario veiklą.

Su žygio organizatoriumi   Austrijos Vienos universiteto studentu Julianu Walkowiaku ilgokai diskutavau prie kavos puodelio apie dviratininkų teises, akademinio jaunimo politikos savitumus, tarptautinės politikos aktualijas, bei Šiaulių miesto, Lietuvos  lankytinas vietas. Žygio organizatoriui įteikiau suvenyrus, primenančius apie pilietiškumo prasmę.

Susitikimas su žygeiviais ir Šiaulių universiteto studentais suteikė daug įdomių įspūdžių, minčių apie akademinio jaunimo, dviratininkų poreikius, kuriuos reikėtų įgyvendinti veikiant kaip Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos nariui.

Kategorijos: Kultūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *